Monumenti i 10-vjetorit të mbretërisë

1938

Monumenti i 10-vjetorit të mbretërisë, i cili ka qenë në nisje të bulevardit të sotëm “Dëshmorët e kombit”. Duke folur kryeministri Kostaq Kotta. Majtas dallohen ministrat: Musa Juka, Abdurrahman Dibra, Ekrem Libohova, Faik Shatku. Monumenti u shemb nga regjimi fashist.

Të dhëna

Përshkrimi
Monumenti i 10-vjetorit të mbretërisë, i cili ka qenë në nisje të bulevardit të sotëm “Dëshmorët e kombit”. Duke folur kryeministri Kostaq Kotta. Majtas dallohen ministrat: Musa Juka, Abdurrahman Dibra, Ekrem Libohova, Faik Shatku. Monumenti u shemb nga regjimi fashist.
Data
1938
Kontribuesi
Z. Kastriot Dervishi
Formati
.jpg
Zona
Tiranë, Albania

Grupet e materialeve

Renditja: 956 (10 shikime)

Komentoni

Asnjë koment ende! Bëhu i pari që komenton!

Jam dakord me kushtet e përdorimit dhe pranoj të ofroj kontributin tim nën liçensën CC BY-SA.