Durrës 10 prill 1939

1939-04-10

Tre ditë mbas pushtimit italian mbi Shqipërinë, në foto shihen motorçiklistë të ushtrisë italiane duke patrulluar në bulevardin tregtar.

Të dhëna

Përshkrimi
Tre ditë mbas pushtimit italian mbi Shqipërinë, në foto shihen motorçiklistë të ushtrisë italiane duke patrulluar në bulevardin tregtar.
Data
10 prill 1939
Pronësia Intelektuale
Arkivi Luce
Formati
.jpg
Zona
Durrës

Grupet e materialeve

Renditja: 601 (24 shikime)

Komentoni

Asnjë koment ende! Bëhu i pari që komenton!

Jam dakord me kushtet e përdorimit dhe pranoj të ofroj kontributin tim nën liçensën CC BY-SA.