Elbasanas në Milano, 1943

1943

Të dhëna

Data
1943
Kontribuesi
Z. Veli Stafa
Origjina
Arkivi i Z. Veli Stafa
Zona
Milano
Përmbajtja
Nga e majta në të djathtë, Shefki Miraku (i cili ishte i martuar me italianen Adelaida), Faik Miraku, Alaedin Stafa (vëllai i Heroit të Popullit Qemal Stafa) dhe pesoni i katërt i panjohur. Alaedin Stafa sapo ishte liruar nga internimi i fashistëve dhe në këtë kohë banonte te shtëpia e Shefki Mirakut në Milano, me të cilin kishin lidhje familjare.

Renditja: 2739 (3 shikime)

“Elbasanas në Milano, 1943”, 1943, Arkiva Digjitale Shqiptare, accessed 1 tetor 2022, https://adsh.al/s/adsh/item/18851

Komentoni

Asnjë koment ende! Bëhu i pari që komenton!

Jam dakord me kushtet e përdorimit dhe pranoj të ofroj kontributin tim nën liçensën CC BY-SA.